سوله سازی ارزان و استاندارد

سوله سازی, خرید سوله و مراحل آن

سوله سازی به چندین بخش تقسیم می شود که که نکات مهم و مفید در سوله سازی را بصورت خلاصه توضیح میدهیم. که در هزنیه ساخت سوله یا خرید سوله دانستن آن به شما کمک می کند:

سوله دست دوم و نکات آن را دقت بفرمایید , که هزینه وزمانی که صرف می شود از بین نرود . و بتوانید با هزینه بصرفه کارآمد ترین سوله مورد نظر خود را داشته باشید.

فوندانسیون:

در سوله سازی و هر سازه ای برای استحکام نیاز به زیر سازی و ایجاد بستر محکم برای نصب سازه دارد.

این بنا فوندانسیون نامیده می شود. برای ساخت سوله در قسمت ستون سوله زمین کنده شده و بتون ریزی می شود. که در هزنیه ساخت سوله تاثیر گذار خواهد بود. (برای خرید سوله نکته مهم در استفاده از سوله دست دوم در همین مورد هست. که باید دقت کنید فوندانسیون با فاصله ستون ها و نقشه سوله دست دوم هماهنگ باشد)

پیچ : برای ساخت سوله پیچ های مستحکمی داخل بتون پایه قرار داده می شود . سوراخ هایی که در پایه ستون به همین منظور تعبیه شده روی آنها قرار داده شده و مهره می شود.

که اگر جنس خوبی استفاده نشود باعث زیان می شود که هزنیه ساخت سوله را افزایش میدهد. (بهتر است از پیچ های نو استفاده کرد. و از پیچ های سوله دست دوم استفاده نفرمایید . که بسیار کار پر ریسکی هست)

بیس پلیت : محل اتصال ستون و پایه را بیس پلیت می گویند.

ساخت سوله و مراحل و کارهای تکمیلی

  • نصب سقف: در سوله سازی  نیاز به پوشش هست که پوشش سقف بر حسب نوع آن با روش های مختلف روی پرلین بسته می شود. (بخاطر عمر مفید پوشش های سقف , از استفاده مجددا پوشش های استفاده شده در سوله دست دوم بپرهیزید.)

  • پوشش دیوار: در سوله سازی نیاز به دیوار کشی است که دارای تنوع مدل و اجرا است. که در خرید سوله یکی از قسمت های مهم همین قسمت و قسمت پوشش دیوارها است.

  • نصب درب: در سوله سازی درب به اشکال ریلی، کرکره ای و لولایی قابل اجرا است. همچنین می تواند دستی یا اتوماتیک باشد.

  • نصب پنجره: در سوله سازی نیاز به پنجره بر روی سقف به شکل نور گیر و دیوار ها به صورت باز شو نصب می گردد.

  • جرثقیل سقفی: در صورتی که حمل بار سنگین در سوله را دارید به جرثقیل نیاز خواهد بود.

برای راهنمای بیشتر و اطلاع از هزینه ها می توانید با شماره 09122108523 تماس بگیرید

برای آشنایی با سوله تیرورق کلیک کنید

سوله سازی و قسمت های مختلف

در سوله سازی بر حسب نوع کاربری ممکن است از همان اسکلت سوله به عنوان سایبان استفاده کرده باشد. یا سوله ساز برای سایه بان اقدام دیگری در نظر داشته باشد .

  • درب ورود: سوله ها می توانند دارای یک یا چند درب باشند.

  • دیوار: پس از اتمام کار اسکلت در سوله سازی نوبت به دیوار کشی می رسد. اطراف سوله بسته به نوع کاربری انواع دیوار را می توان اجرا نمود. مانند انواع پوشش ها یا آجر چینی کردن یا استفاده از پوشش های حرارتی و عایق ها استفاده کرد.(که مجددا یاد آوری می کنیم از پوشش های کار کرده در سوله دست دوم که باز شده اند مجددا استفاده نفرمایید و در خرید سوله دقت فرمایید.)

  • ساختمان اداری: در سوله سازی نیاز به اتاق های اداری، آزمایشگاه، نگهبانی و …. می باشد. در این حالت یک یا چند اتاق در طبقات مختلف داخل سوله یا خارج از سوله در نظر گرفته می شود, که در هزنیه ساخت سوله این موارد در نظر داشته باشید.

  • پنجره: پنجره سوله دارای چند کاربرد است. یکی پنجره نورگیر خود سوله است. در ساخت سوله این پنجره در ارتفاع های مختلف قابل نصب است.

  • کف پوش سوله: کف سوله بسته به کاربری پوشیده می شود. که در سوله دست دوم معمولا از نوع بتن هستند.

2022-10-23T09:17:35+00:00
تماس با ما