ساخت سوله سردخانه

 سوله سردخانه و نکات ساخت سوله سردخانه

 

 1. نکته در طراحی سوله سردخانه زیر صفر میتوان به عنوان سوله سردخانه بالای صفر هم استفاده نمود و با تنظیم درجه سردی به بالای صفر، محصولاتی را که به دمای زیر صفر هم نیاز ندارند نگهداری کرد. مانند انواع میوه ها اما در ساخت سوله سردخانه بالای صفر  را نمیتوان برای موارد زیر صفر استفاده کرد.

 2. نکته دوم در ساخت سوله سرد خانه باید دانست این است که کندانسور را بهتر است در سمت شمال سوله سرخانه جایگذاری کنید , زیرا مایع نیتروژن برگشتی به کندانسور که وظیفه آن گرفتن گرما از سوله سرخانه است، نباید در معرض آفتاب باشند برای همین در قسمت شمالی سوله جایگذاری میشوند که از گرمای بیشتر دور باشند و راحت تر بتواند نیتروژن را خنک کند، در این حالت غیر از اینکه فشار را به کندانسور کاهش داده اید، در میزان مصرف برق هم صرفه جویی شده است ، همچنین با توجه به اینکه کندانسور به وسیله آب نیتروژن را خنک میکند، قسمتی از آب مصرفی بخار میشود و بهتر است که شما از این بخار برای تنظیم رطوبت فضای سوله سرخانه استفاده کنید.

 3. نکته سوم برای ساخت سوله سردخانه در نظرگرفت این است که ترموگرافی که وظیفه گزارش لحظه ای دمای سوله سردخانه را به ناظرین و کارشناسان بر عهده دارد , باید در اطاقکی باشد که کمپرسور هم در آن قرار دارد، این کار میتواند کارشناسان را برای تنظیم هرچه بهتر دمای سوله یاری کند.

 4. نکته چهارم: تجهیز بودن سوله سردخانه به ژنراتورهایی با توان مورد نیاز است که در زمان قطع شدن برق بتوانند وارد مدار شده و سردخانه پیوسته در حال کار باشد، زیرا با نوسانات دما ممکن است محصولاتی که در سوله نگهداری میشوند فاسد شوند و خسارات را به بار آورند.

 5. حداکثر زمان نگهداری بیشتر محصولات نهایتا شش ماه میباشد، البته این زمان برای همه محصولات صادق نیست، اما نکته ای که در اینجا ضرورت دارد این است که: بعد از تخلیه هر محصول از سوله سردخانه، آن فضا میبایست برای جلوگیری از قارچ ها و کپک و آسیب رساندن به پارت بعدی محصولات، ضد عفونی شود.

 6.  نکته بعدی در مورد تاریخ تولید و انقضای کالا های ورودی به سردخانه شما میباشد، که حتما باید بازرسی شود و یکماه قبل از انقضای آن محصول باید این مراتب به صاحبان آن محصولات گزارش داده شود ,که هر چه سریع تر برای توضیع آن محصول در بازار شتاب کنند. حال اگر صاحب بار، ترتیب اثر نداد و تاریخ محصولات گذشت، فورا باید آن محصولات معدوم شود که مشکلاتی را برای شما ایجاد نکند و دچار دردسر نشوید.

ساخت سوله سردخانه

ساخت سردخانه و نکات ضروری :

در حال حاضر در انواع سوله دو روش برای ساخت سوله وجود دارد که این روشهای از نوع:

 1. سوله تیرورقی   (برای آشنایی با این نوع از سوله ها اینجا کلیک کنید)

 2. ساخت سوله خرپایی

  (برای آشنایی با این نوع از سوله ها اینجا کلیک کنید)

   

نوع اول سوله تیر ورقی : سوله های تیرورقی تا برای ساخت سوله سردخانه یکی از بهترین روش و مناسب ترین و پرمصرف ترین نوع هستند, در با کمی دفت در شهرک ها صنغتی و سردخانه متوجه می شوید که این روش پرکاربرد ترین روش هست .

نوع دوم سوله خرپایی :یکی دیگر از روش های ساخت سوله سردخانه است اما بدلیل بصرفه نبودن در برخی از دهانه ها و استقبال کم در ایران خیلی کمتر استفاده می شود اما موردی هست که می توانید از این روش هم استفاده کرد.

قیمت سوله سردخانه:

هزینه ساخت سوله سردخانه بستگی به مساحت شما دارد و قیمت نهایی  با توجه به دهانه  و ارتفاع آن و نوع پوشش سوله بستگی دارد.

شرایط سوله در شیراز کلیک کنید

نحوه ساخت سوله در این قسمت مطالعه بفرمایید

برای ساخت سوله در تهران ابنجا بزنید

برای هزینه ساخت سوله اینجا کلیک کنید

برای راهنمای بیشتر می توانید با شماره 09122108523 تماس بگیرید

2020-04-05T17:27:30+00:00
تماس با ما