پوشش سقف سوله

پوشش سقف سوله انواع مختلفی دارند که در ادامه با انواع آن و مشخصات هر کدام آشنا می شوید:

پوشش سقف ساندویچ پانل

این نوع پوشش جزو محبوب ترین نوع پوشش در سقف می باشد این پانل از دو ورق تشکیل شده است .

که بین آن یک لایه عایق قرار داده می شود. به طور معمول ساندویچ پنل سقفی دارای ضخامت ۲ الی ۲۰ سانتی متر می باشد. بین آنها فوم از جنس پلی یورتان با دانسیته ۴۰. اکس پی اس سخت دانسیته ۴۰. پلی استایرن دانسیته ۲۰ یا پشم سنگ دانسیته ۱۲۰ پر می شود.

از مزایای این پنل در برابر رشد قارچ و گیاه مقاوم است. لذا در ساخت سوله برای اماکنی مانند مرغداری و دامداری و جاهایی که نظافت مهم است گزینه ای خوبی می باشد.

نکته دیگر عایق بودن این قطعه می باشد. تبادل گرمایی ساندویچ پنل با بیرون به دلیل نوع ساخت و استفاده از عایق در وسط آن کم می باشد. این امر خود سبب کاهش مصرف انرژی و هزینه می گردد.

پوشش سقف سوله با ورق گالوانیزه رنگی

پوشش سقف سوله

ورق گالوانیزه رنگی از آهن گالوانیزه تولید و پشت و روی ورق رنگ کوره ای تا ۲۵ میکرون پاشیده می شود. این رنگ کاری هم مقاومت ورق در مقابل زنگ زدگی را بالا می برد .

هم سبب زیبایی سقف سوله می شود. ورق گالوانیزه عمدتا از ۰٫۴ تا ۰٫۷ میلیمتر تولید شده و برای پوشش سقف سوله استفاده می شود.

خود ورق گالوانیزه از جنس آهن بوده که با روی آبکاری گرم می شود. این امر سبب می گردد تا در صورت از بین رفتن پوشش آن در مقابل زنگ زدگی محافظت شود.

نصب سریع و آسان از دیگر مزایای ورق گالوانیزه رنگی برای سقف است .  وزن این نوع پوشش کم است. بنابراین بار وزنی کمی را به سوله تحمیل می کند.

برای آشنایی برای بیشتر با ورق گالوانیزه اینجا کلیک کنید.

در مقابل زلزله نیز این پوشش مقاومت خوبی را نشان می دهد. ورق گالوانیزه این پوشش در برابر رطوبت و شرایط جوی خشن دارای مقاومت بالایی است.

هزینه کم این نوع پوشش در کنار مقاومت در برابر زنگ زدگی آن را به یکی از پرکاربرد ترین نوع پوشش سقف سوله نموده است. عمر ورق گالوانیزه در شرایط سخت تا ۳۰ سال می تواند باشد. این ورق زوایا و گوشه ها را به راحتی می تواند پر نماید.

برای آشنایی با اجزای سوله این قسمت مشاهده بفرمایید

آشنایی با نصب سوله کلیک کنید

آشنایی با هزینه ساخت سوله کلیک کنید

آشنایی با هزینه ساخت سوله تیر ورق کلیک کنید

 

2020-04-05T23:57:13+00:00
تماس با ما