​سوله دامداری

​سوله دامداری 

​سوله دامداری و نکات آن را در ادامه آشنا می شویم ,نگهداری دام به دو نوع دامداری و دامپروری انجام می پذیرد. در دامداری دام را نگهداری کرده و برای تامین غذای آنها از طبیعت بهره گیری می شود. در دامپروری نگهداری دام به شکل مدرن انجام می پذیرد که نیاز به ساخت سوله تیر روق است و غذای آنها به شکل مدرن تامین شده و به محل زندگی دام آورده می شود.

زمین مورد نیاز در ساخت سوله دامداری بهتر است در ارتفاع باشد. دلیل آن عدم ورود آب های سطحی و بارشی به داخل محوطه است. این امر برای سلامت دام و انسان کمک شایانی است.در ساخت سوله دامداری امکان زه کشی مناسب برای آن باید فراهم باشد. همچنین  شیب دار بودن زمین سبب تخلیه آب باران و فاضلاب به خارج از محوطه می شود. بهتر است جهت ساختمان طوری باشد که بیشترین نور خورشید را داشته باشد. نور خورشید بر سلامت دام تاثیر بسیاری دارد و باعث بهتر ضد عفونی شدن محیط و از بین برنده رطوبت می شود که برای ساخت سوله دامداری کشور هایی مانند ایران که در نیمکره شمالی قرار دارند پنجره های سوله دامداری رو به جنوب باشد تا از نور خورشید بهره کافی ببرند. با ایجاد فضای سبز در اطراف محوطه به لطافت هوا و منظره زیبا کمک کنید.

در ساخت سوله دامداری جهت وزش باد را در نظر بگیرید. ساختمان سوله دامداری و اداری در محلی باشند که از وزش باد های سرد و گرم در امان باشند. در ساخت سوله دامداری برای طراحی محوطه طوری باید باشد که جهت باد از سمت ساختمان دامپروری به قسمت مسکونی نباشد. این امر برای جلوگیری از آزار بوی بد دامداری و جلوگیری از انتقال بیماری مهم است.

در ساخت سوله دامداری انبار غذایی سوله دامداری علف و یونجه است که به راحتی قابل اشتعال هستند. برای همین فاصله این محل تا ساختمان های دیگر خیلی نباید نزدیک باشد. تجهیزات خاموش کننده آتش در نزدیکی آن باید تعبیه شود.

برای راهنمای بیشتر و اطلاع از هزینه ها می توانید با شماره مستقیم 09122108523 تماس بگیرید

​شرایط سوله دامداری

ساخت بهار بند

در ساخت سوله محوطه دارای حصار که برای گردش دام ها از آن استفاده می شود که در ​سوله دامداری به آن بهاربند می گویند . در ساخت سوله دامداری برای جلوگیری از لنگ دام و سلامت استخوان بندی گردش روزانه دام و ساخت بهار بند ضروری است. در ایران در مناطق سردسیر بهاربند را رو به جنوب و در مناطق گرمسیر در جهتی غیر از جنوب می سازند. در ساخت سوله دامداری بهتر است کف بهار بند از جنس خاک محکم و خود زمین می تواند باشد. بهار بند دارای دو قسمت مسقف و باز است. برای دریافت نور خورشید گردش در فضای باز لازم است. قسمت سایه بان دار برای زمانی که هوا گرم است استفاده می شود.

در دامداری برای جلوگیری از بارش باران و مرطوب شدن علوفه و همچنین جلوگیری از دسترسی حیوانات درگیر به آن از انبار استفاده میشود . ساخت انبار علوفه بوسیله سوله و سازه های دیگر امکان پذیر است. ساخت این انبار بستگی به حجم علوفه دارد. در صورت ابعاد بزرگ می توان با سوله تیر ورق این سازه را احداث نمود.

برای آشنایی با نصب سوله اینجا کلیک کنید.

برای آشنایی با ساخت سوله سردخانه اینجا کلیک کنید.

2020-04-05T23:03:02+00:00
تماس با ما